منوی سایت

موزاییک واش بتن چیست؟

موزاییک واش بتن از ترکیب سیمان، ،سنگدانه معدنی، افزودنی بتن، پودر سنگ ،آب تشکیل شده است .درگذشته با نام موزاییک شسته یا بتن شسته شناخته شده است و به دو شیوی ویبره و پرسی تولید و مناسب کلیه فضاهای بیرونی و محوطه سازی می باشد.

در شیوی ویبره ای ملات آماده شده داخل قالب لاستیکی ریخته شده و روی میز ویبره قراد گرفته و حدود 12 ساعت داخل قالب بوده و سپس از قالب بیرون اورده می شود و بعد از گذشت 12 ساعت زیر دستگاه فرچه رفته و سطح رویه فرچه خورده و سنگدانه ها نمایان می شوند ولی در شیوی تولید پرس ملات داخل قالب فولادی ریخته شده و تک تک پرس شده و بعد از پرس و گذشت حدود 12 ساعت اماده فرچه می شود.

انواع واش بتن: 1)واش بتن فرچه ای                       2)واش بتن آنتیک(سابخورده)

در پروسه ساخت موزاییک واش بتن از آب و سیمان تیپ های مختلف بسته به نوع کاربری، سنگ دانه های طبیعی معدنی  شکسته و دیگر افزودنی های بتنی با میزان ترکیب انحصاری استفاده می گردد. 

بافت داخلی فشرده و یکپارچه و استفاده ازافزودنی های بتن میزان جذب آب واش بتن را بسیار پایین می آورد، در نتیجه، واش بتن پس از شیب بندی و نصب و گذر زمان تمامی شاخص های کیفی خود را حفظ می نماید.
طیف گسترده ابعاد و همچنین رنگ بندی واش بتن امکان تنوع در طراحی فضاهای مختلف را با توجه به بافت معماری و شرایط جغرافیایی هر منطقه را فراهم می آورد.( سایزهای متعارف واش بتن ، 40×40، 60×30-70×30 50×50)